Архіви Радзивіллів та Несвіжська бібліотечна колекція

Реконструкція документальної спадщини та книжкових зібрань Радзивілів, у рамках якої створено інформаційно-пошукову систему (віртуальний архів) з вивчення спадщини Радзивілів, що містить інформацію про місце зберігання документів з фонду князів, розпочалася у 2009 році з прийняття пропозиції від Білорусі спільно з Литвою, Польщею, Російською Федерацією, Україною та Фінляндією щодо включення документального комплексу «Архіви Радзивіллів та Несвіжська бібліотечна колекція» до Міжнародного реєстру Пам’ять світу».

До цього документального комплексу увійшли документи з фондів Центрального державного історичного архіву України, м. Київ (ЦДІАК України) та Центрального державного історичного архіву України, м. Львів (ЦДІАЛ України).

Для реалізації проєкту було створено Міжнародну раду з проекту віртуальної реконструкції документального надбання та бібліотеки Несвижської ординації Радзивілів у рамках регіонального проекту «Документальне надбання Речі Посполитої», до якої від України було включено представників ЦДІАК України. Робота над проектом здійснювалася за підтримки Національної комісії у справах ЮНЕСКО та Національної бібліотеки Білорусі.

Результатом стало створення електронного ресурсу доступного в мережі Інтернет – бази даних «Документальна спадщина Речи Посполитої».

Доступ до ресурсу за посиланням : https://cdiak.archives.gov.ua/baza_rech_pol/index.html