Благодійна організація “Благодійний фонд” Меморіал Голокосту “Бабин Яр”

30 жовтня 2020 року підписано Меморандум про партнерство між Державною архівною службою України та Благодійною організацією «Благодійний фонд» Меморіал Голокосту «Бабин Яр», який має на меті збереження та оцифрування архівних документів та матеріалів для майбутніх поколінь про трагічні сторінки Другої світової війни, про тимчасову окупацію України, вбивства цивільного населення, військових, представників національних меншин нацистською окупаційною владою, їх оприлюднення, створення умов доступу до цих джерел в режимі онлайн.

Створений у рамках проєкту «Імена» Меморіалу Голокосту «Бабин Яр» онлайн архів постійно поповнюватиметься новими документами.

Сьогодні доступними в режимі онлайн понад 3 млн оцифрованих документів за ХХ сторіччя, серед яких цифрові копії архівних документів, які стосуються трагедії Бабиного Яру, періоду окупації Києва 1941–1943 рр., актових книг РАЦСів, довідкових картотек, фондів районних управ, зокрема цифрові копії архівних документів з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Центрального державного історичного архіву України, м. Київ, державних архівів Івано-Франківської, Київської, Чернігівської, Хмельнипцької, Миколаївської, Сумської областей та м. Києва.

На міжнародному рівні обидві сторони Меморандуму про партнерство співпрацюють з  Національним Меморіалом Катастрофи і Героїзму Яд Вашем (Держава Ізраїль) та Федеральним архівом Німеччини з питань обміну архівною інформацією тематики Голокосту.

Доступ до ресурсу за посиланням: https://babynyar.org/ua/archive