FamilySearch International (США)

FamilySearch International – це некомерційна сімейно-історична організація, діяльність якої присвячена об’єднанню поколінь, яку було засновано в 1894 році як Генеалогічне товариство штату Юта, з часом організація значно розширилася, і в результаті реорганізації її було перейменовано у FamilySearch. Сьогодні FamilySearch International співпрацює з більш ніж 10 000 архівами світу, серед яких 33 архівні установи країн Європи, а саме Австрія, Бельгія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Швейцарія, а також найближчі сусіди та партнери України, у тому числі в архівній сфері – Угорщина, Польща, Словаччина, Словенія, Чехія.

Основною метою співробітництва корпорації з архівними службами світу є реалізація спільних інформаційно-гуманітарних проєктів, провідним серед яких є створення цифрового фонду користування на документи генеалогічного характеру, що зберігаються в архівних установах та розширення доступу для користувачів до інформації оцифрованих архівних документів у режимі онлайн.

Цифровий банк генеалогічних даних, створений FamilySearch сприяє забезпеченню збереження оригінальних архівних документів, що містять зазначену інформацію. В каталозі корпорації вже є понад 20 500 000 цифрових зображень з українських архівів, які були створені протягом 1994-2011 років, завдяки новим проєктам, розпочатим у 2021 році, цей обсяг за п’ять–десять років буде значно збільшений.

2 червня 2020 року підписано Меморандум про співробітництво між Державною архівною службою України та корпорацією FamilySearch International (США), метою якого є оцифрування документів Національного архівного фонду України генеалогічного характеру та створення фонду користування на такі документи. Поновлення співпраці з американськими партнерами дозволить українським державним архівам в найближчі роки оцифрувати основні документальні комплекси необхідні для дослідження родоводу.

З дати вчинення Меморандуму договори щодо оцифрування документів генеалогічного характеру вже підписано трьома центральними державними архівами України та 10 державними архівами областей.

З квітня 2022 року онлайн ресурс FamilySearch став доступним українською мовою. Це реальний крок допомоги американських партнерів Державній архівній службі України та українським архівам під час широкомасштабної російської агресії в Україні.

Всі хто цікавиться історією своєї сім’ї, досліджує життя своїх попередників  можуть увійти у систему найбільшого в світі онлайн ресурсу родинної історії створеному також  українською мовою: https://www.familysearch.org/uk/.

Доступ до ресурсу за посиланням:

англійська мова https://www.familysearch.org/en/
українська мова https://www.familysearch.org/uk/

Спільнота користувачів FamilySearch: https://hi-in.facebook.com/groups/familysearchukr/permalink/389315109276693/